Benodigdheden

Muntstuk of klein zakje (het “geld” oftewel ktsjing ktsjing)

De afbeelding met de sluipende kat en vos en met uitleg kan op het digibord getoond worden.
Jullie zien het al. Kat en Vos sluipen ergens naartoe. Zij hebben gezien dat Pinokkio geld heeft, ktsjing ktsjing! En zij proberen dichter bij Pinokkio te komen zonder gezien te worden. Spelen jullie het na?
Eén iemand mag Pinokkio spelen. De anderen spelen de katten en vossen.
Kat en Vos (of katten en vossen) staan aan de ene kant van de ruimte en Pinokkio staat/zit aan de andere kant. 
Het geldzakje of de munt ligt achter Pinokkio aan de kant van vos en kat.
Pinokkio zit of staat met de rug naar de katten en vossen.
Pinokkio zegt ‘ik ben Pinokkio’ en draait zich om. (als het spel Annemaria koekkoek)
Dan moeten vos en kat stilstaan. Pinokkio mag hen niet zien bewegen.
Als Pinokkio een kat of vos ziet bewegen, dan moet deze terug naar het begin en opnieuw beginnen met sluipen.
Wie pakt het geld als eerste?

Verdieping 1
De kinderen die de katten en vossen zijn kiezen of zij een kat of een vos zijn. Zij mogen laten zien hoe zij zich bewegen. Laten we het samen uitproberen. Hoe beweegt een kat? Traag of snel? Sluipend of sprongen?
Hoe zou een vos bewegen? Voorzichtig, langzaam, snel, snuffelen.
Verdieping 2
Nu speelt één kind Pinokkio, één kind de kat en één kind de vos. De andere kinderen letten op met Pinokkio. Dit maakt het voor de kat en de vos belangrijker om echt niet te bewegen als Pinokkio kijkt. Zien de andere kinderen dat de kat of vos beweegt wanneer Pinokkio kijkt? Dan mogen zij dit aangeven.
Na een ronde wisselen de rollen.
Ter inspiratie kan dit grappige filmpje op Youtube bekeken worden. Een klassieker over een toesluipende kat